Školní výuka pokračuje na Samepage

Jak Samepage pomáhá během přerušené výuky

video call

Uzavřené školy od středy 11. března

Od středy se minimálně na 4 týdny uzavírají všechny základní, střední a vysoké školy. Mnozí rodiče a učitelé si teď nevědí rady, jak své žáky udržet v aktivitě a jak s nimi pracovat i vzdáleně během takzvaného home officu. Většina škol na vzniklou situaci není připravená a pokud žák není ve škole, jakoby neexistoval.

Pedagogové se tak nyní sami učí, jak s žáky pracovat na dálku. Je skvělé, že navzdory tomu co se traduje, jsou ve školství lidé ochotní hledat nové a moderní cesty výuky a komunikace s žáky.

Email je neefektivní řešení

Chceme pomoci a jedno takové moderní řešení nabízíme. Místo dnes již poněkud zastaralých a ne příliš flexibilních prostředků jako je email, emailové konference nebo sdílení souborů přes Google Disk či Dropbox.

Proč email nestačí? Rozešlete žákům domácí úkoly a část možná skončí ve spamu. Pak jeden z žáků položí doplňující dotaz, ale protože nezvolí Odpovědět všem, tak odpověď už ostatní žáci neuvidí. Pokud navíc chcete od žáků zpět výsledky, musíte projít nesčetným množstvím emailových odpovědí.

status update

Poučení z firemního prostředí​

Tyto problémy jsou již vyřešeny ve firemním prostředí. Máme nástroje pro spolupráci na dálku - video konference, živé dokumenty, chat, sdílení souborů. Spolupráce je tak efektivní i na dálku. Firmy dnes běžně fungují v distribuovaných týmech a jejich efektivitu to nijak neovlivňuje. Samepage vyvíjíme v Plzni, a tak můžeme nabídnout českou podporu a hlavně české uživatelské prostředí.

children

Kolik to stojí?​

Chceme školám i studentům pomoci a tak nabízíme Samepage vzdělávacím institucím až do konce školníhu roku zdarma. Samozřejmě budeme rádi, když budete Samepage používat i dále v běžném provozu. Stačí nás po registraci kontaktovat přes tlačítko podpory v levém dolním rohu.

Jak využít Samepage pro školy

a založte si novou organizaci pro vaší školu.

virtuální sborovna

Virtuální sborovna

Pozvěte učitelský sbor a vytvořte si pro něj soukromý prostor (virtuální sborovnu), kde budete komunikovat jen interně, bez žáků. Tam můžete diskutovat a sdílet různé nápady, získávat zpětnou vazbu pomocí anket nebo distribuovat dokumenty.

přehledná třída

Přehledné třídy

Pro jednotlivé třídy si vytvořte zvláštní adresáře. Můžete si strukturu přizpůsobit podle vašich potřeb. Z našich zkušeností bychom vám doporučili následující.

Příklad struktury

Třida 4.H

  • Pro rodiče – pozvěte rodiče jako externí uživatele a komunikujte s nimi na jednom místě, sdělte jim provozní informace
  • Žáci – pozvěte všechny žáky jako externí uživatele aby měli přehled nad všemi předměty
    • Čeština – jednotlivé předměty organizujte další podsložkou, kde individuálně přidejte vyučující
    • Dějepis
    • Matematika

Individuální nastavení přístupu

Pokud máte skupinové zadání a potřebujete, aby vám žáci individuálně odevzdávali úlohy, tak máte hned několik možností. Ve třídě lze vytvořit individuální složky učitel-žák. Žáci vám také mohou úkoly posílat prostřednictvím chatu. Máte tak každou třídu organizovanou a nestane se vám, že by žáci jednotlivých tříd viděli úkoly pro jiné třídy nebo dokonce interní komunikaci vedení školy.

Vyzkoušejte si nastavit vlastní strukturu během pár minut stačí se

Zadávejte úkoly přehledně

Samepage stránka je kolekce několika nástrojů - napište text, nahrajte obrázky, vložte přílohy, vytvořte dotazník (například jestli žák už daný úkol splnil). Stránku následně můžete uzamknout, takže nemůže dojít k "náhodné" 🙂 změně.

Samepage stránka

Bohaté možnosti stránek

Samepage stránky nabízí bohaté možnosti obsahu. Vedle textu vkládejte obrázky, soubory, ankety, videa, tabulky a schémata. Vytvoříte neobyčejný obsah, který budou žáci milovat. Ne jako nudný Word.

odevzdání úkolů

Stačí zkontrolovat

Žáci odevzdávají své úkoly do vámi připravený adresářů, kde je následně zkontrolujete nebo navrátíte k opravě. Vše máte pohromadě a na jednom místě.

Samepage stránka

Komunikujte s žáky

Samepage kromě organizace a sdílení nabízí bohaté možnosti komunikace. S žáky si můžete povídat prostřednictvím chatu na stránkách, nebo můžete komunikovat individuálně s využitím 1:1 chatu.

videohovor

Vídejte se na živo

Chcete se s žáky vidět? Uspořádejte video konferenci a udělejte si hodinu z domova. Firmy videokonference provozují již několik let. Samepage nabízí i mobilní aplikaci, ve které se budete orientovat stejně dobře, jako ve webové verzi. S žáky tak můžete komunikovat i od bazénu nebo sauny. 😉

Buďte v kontaktu s žáky pomocí moderních technologií

Drobnosti, které určitě oceníte

sdílení kódu

Něco pro informatiky

Výuka počítačů a programování? Zadávejte i odevzdávejte zdrojový kód pomocí code snippet pluginu.

A něco pro matematiky

Potřebujete žákům předat matematické vzorce? I pro to máme podporu, takže mimo pořízení fotografie můžete zapsat vzorec přímo do stránky.

Začněte ještě dnes!

Vyzkoušejte si nastavit vlastní strukturu během pár minut stačí se